KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 15873099

nr 1587 3099

Barbro Bäckström

(1939-1990), Sverige

Väggskulptur, Aluminium. Signerad, numrerad 7/10, daterad 1970,14x18 cm

Barbro Bäckström, svensk skulptör och tecknare född 1939, död 1990.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:50:53

11/12 14:06:20 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Barbro Bäckström

Läs mer om Barbro Bäckström